Wektory

Słowa kluczowe

Dodatkowe słowa kluczowe oddzielone spacją

Wymiary (cm)

Typ wzoru

Orientacja

Kategoria

Błąd pobierania kategorii Shutterstock. Spróbuj ponownie

Kolor

Brak lub nie można załadować produktów z wybranej kategorii. Spróbuj ponownie.

Fototapety przedstawiające grafiki wektorowe są bardzo popularne wśród naszych klientów. Zanim napiszemy, dlaczego tak się dzieje, kilka słów o tym, co to jest grafika wektorowa i czym różni się od tradycyjnych fotografii i fotorealistycznych obrazów, które znajdziecie Państwo na pozostałych fototapetach znajdujących się w naszej ofercie.

Grafika rastrowa

W bardzo dużym uproszczeniu grafika rastrowa jest sposobem prezentacji danego obrazu za pomocą siatki pikseli. Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć grafikę rastrową, weźcie dowolne zdjęcie w formacie JPG, na przykład z Waszego telefonu – i je przybliżcie. Im większe przybliżenie, tym wyraźniej zobaczycie piksele, które składają się na obraz. Dlatego jeżeli grafikę rastrową zbytnio powiększymy, to znacznie spadnie jej jakość, ponieważ poszczególne piksele będą zbyt widoczne.

Popularne obrazy, na których znajdują się zwierzęta, krajobrazy czy samochody, są w zdecydowanej większości przypadków grafiką rastrową.

Grafika wektorowa

Inaczej ma się sprawa z grafiką wektorową. W tym przypadku możemy obraz dowolnie zwiększać lub zmniejszać – a jego jakość nie ulegnie pogorszeniu. Dzieje się tak, ponieważ w grafice wektorowej każdy wyświetlany obiekt jest po prostu zbiorem figur geometrycznych (odcinków, okręgów, wielokątów czy brył) opisanych odpowiednimi równaniami matematycznymi. Przybliżając lub oddalając obraz nie zmieniamy jego najważniejszych parametrów. Z tego względu możemy dowolnie skalować każdy obraz, bez uszczerbku na jego jakości.

Fototapety wektorowe

Co zatem prezentują fototapety wektorowe? Na pewno nie są to fotorealistyczne grafiki, ponieważ gdybyśmy chcieli przedstawić w ten sposób na przykład zachód słońca albo miejską dżunglę, stworzenie takiego obrazu wymagałoby bardzo dużej mocy obliczeniowej. W tym przypadku zwykły plik JPG dobrej jakości jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dlatego pod pojęciem „fototapety wektorowe” kryją się zazwyczaj tapety przedstawiające różnego rodzaju symbole, wzory geometryczne, dwuwymiarowe grafiki czy napisy.

Gdzie można umieścić fototapety wektorowe?

Ściany pokryte tapetą w geometryczne wzory doskonale sprawdzą się w każdej nowoczesnej aranżacji. Nie ma znaczenia, czy będzie to salon, sypialnia, przedpokój, pokój dzienny czy pokój nastolatka – oszczędne wzornictwo i kontrastująca kolorystyka wszędzie wyglądają subtelnie i elegancko. Jeżeli dodatkowo mamy do czynienia z ciemniejszymi wzorami na jasnym tle, to pomieszczenie ze ścianami pokrytymi tego rodzaju fototapetą będzie wydawać się przestronniejsze i lepiej oświetlone, niż jest w rzeczywistości.

Fototapety wektorowe są szczególnie popularne wśród tych z naszych klientów, którym zależy na ciekawej, lekkiej i nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!