1. Co to jest fototapeta i jakie są jej rodzaje?

Fototapeta to wyrób poligraficzny na bazie tapety z nadrukowaną fotografią/grafiką/obrazem. Bardzo często stosowaną nazwą dla fototapet jest wydruk wielkoformatowy. Zwykle fototapety stosowane są w pomieszczeniach przy aranżacji wnętrz ze względu na możliwość indywidualnego wzoru oraz różne rodzaje struktur.

Fototapety rozróżniamy ze względu na materiał użyty do nadruku:

  1. Papierowe - obraz nadrukowany jest na specjalnym papierze do fototapet o odpowiedniej gramaturze,
  2. Flizelinowe - papier powleka się flizeliną (syntetycznymi włóknami poliestrowymi), która podnosi trwałość fototapety, zwiększa jej elastyczność, a także zapewnia izolację cieplną i akustyczną,
  3. Lateksowe - papier powleczony lateksem nie chłonie wody i jest odporny na ścieranie,
  4. Winylowe - powierzchnia pokryta polichlorkiem winylu (PCV) jest grubsza niż papierowa i bardziej wodoodporna, a także bardzo dobrze odwzorowuje kolory a także ich intensywność w zależności od wybranej struktury.
2. Co to jest tapeta winylowa i dlaczego ją polecamy?

Tapeta winylowa to potocznie stosowane określenie dla oklein ściennych o wysokiej jakości, a także trwałości. Warstwa wierzchnia to polichlorek winylu, a podłoże to często siatka bawełniana lub flizelina. Z uwagi na swoje właściwości zarówno użytkowe jak i estetyczne polecamy tapety winylowe na podłożu flizelinowym lub z siatki bawełnianej. Tapety winylowe są odporne na działanie promieni UV zachowując przez długi czas swoją pierwotną kolorystykę. Dodatkowo można je zmywać co jest atutem przy zastosowaniu ich w pokoju dziecka czy też ciągach komunikacyjnych narażonych na zabrudzenia.

3. W jaki sposób można składać zamówienia dla fototapet?

W menu głównym wybierz zakładkę FOTOTAPETY, a następnie z dostępnych kategorii wybierz swoje wymarzone zdjęcie. W kolejnym kroku postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na stronie.

4. Jakie formy płatności dostępne są w serwisie wallpie.pl ?

Dostępne formy płatności to przelew tradycyjny lub przelew online realizowany za pośrednictwem przelewy24.pl. Istnieje również możliwość płatności kartą debetową/kredytową.

5. Czy istnieje możliwość płatności przy odbiorze?

Wszystkie zlecenia dotyczące fototapet są traktowane indywidualnie przez co wymagana jest przedpłata.

6. Jaki jest czas realizacji zamówienia oraz jakie są koszty wysyłki?

W przypadku standardowego zamówienia fototapety lub listwy MDF realizujemy je do 9 dni roboczych od zaksięgowania Państwa płatności za wprowadzone zamówienie. Jeżeli zamawiają Państwo fototapetę z naszym montażem czas realizacji zamówienia może ulec zmianie ze względu na uzgodnienie satysfakcjonującego dla Państwa terminu montażu. Zamówienie z montażem nie obciąża Państwa dodatkowo kosztami przesyłki, jednakże w przypadku zamówienia samego materiału całkowity koszt wysyłki wyniesie 20 zł.

7. Czy jest możliwość wykadrowania wybranego zdjęcia/grafiki, zmiany jego koloru, retusz?

Oczywiście, w konfiguratorze mają Państwo możliwość odpowiedniego kadrowania zdjęcia/grafiki, a także zmianę kolorystyki.

8. Czy dane podane w formularzu zamówienia są chronione?

Podane podczas zamówienia wszystkie dane osobowe są chronione w sposób zgodny z obowiązującym prawem.

9. Kolory na fototapecie będą takie same jak zdjęcia wyświetlane na moim ekranie komputera?

Kolory na docelowym materiale tapet mogą odbiegać od tego co widzimy na ekranie naszego monitora ze względu na inne odwzorowanie barw.

10. Co zrobić jeżeli w serwisie wallpie.pl, nie znalazłem zdjęcia/grafiki odpowiadającego moim oczekiwaniom?

Do każdego z Klientów podchodzimy indywidualnie, także jeżeli nie znajdziesz odpowiedniego rozwiązania dla siebie w naszym serwisie, dołożymy wszelkich starań aby spełnić Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta lub zostaw wiadomość poprzez formularz dostępny w zakładce KONTAKT.

11. Czy mogę zamówić fototapetę o innych wymiarach niż maksymalny wymiar podany w konfiguratorze?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. W tym wypadku prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

12. Co zrobić jeżeli dostarczony materiał jest niezgodny z zamówieniem?

W takiej sytuacji należy niezwłocznie skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

13. Czy fototapety są zmywalne?

Tak, fototapety winylowe prezentowane w naszym serwisie możecie Państwo delikatnie zmywać lekko zwilżoną gąbką lub szmatką z dodatkiem łagodnego detergentu (np. płyn do mycia naczyń). Użycie mocniejszych środków myjących należy wykonywać na własną odpowiedzialność, dokonując wcześniej próby na kawałku materiału w miejscu niewidocznym przy normalnej ekspozycji.

14. Czy fototapety winylowe są trwałe?

Zdecydowanie tak, fototapety są materiałem trwałym pod warunkiem zastosowania odpowiedniego materiału do wydruku, który zagwarantuje Państwu, że materiał nie blaknie, będzie odporny na ścieranie, zabrudzenia czy też promienie UV.

W celu zapewnienia najwyższej jakości stosujemy materiały od renomowanych producentów. Wszystkie oferowane przez nas materiały są bezpieczne dla późniejszych użytkowników oraz środowiska naturalnego.

15. Czy oferowane fototapety są ekologiczne?

Drukujemy fototapety korzystając z atramentu HP Latex. To produkt w pełni bezpieczny, ekologiczny i trwały, zapewniający wysoce estetyczne wydruki. W żaden sposób nie wpływa na zdrowie osób przebywających w jego pobliżu, co jest szczególnie ważne w pokojach dziecięcych. Wysoką jakość tego atramentu potwierdzają liczne atesty i certyfikaty.

16. Jakie są szerokości pasów/brytów fototapety oferowanej przez serwis wallpie.pl?

Szerokość pasów (potocznie stosowana nazwa to bryt) na jakie podzielona jest całe zamówienie zależy od wielkości docelowej ściany (szerokość oraz wysokość), a także od materiału na jakim wykonany zostanie wydruk. Jeżeli zamówiona fototapeta ma jeden z wymiarów nie większy niż szerokość materiału do druku to dostarczymy wydruk w jednym kawałku. Jeżeli fototapeta jest większa, dzielimy ją na pasy (bryty), tak aby całość zamówienia zmieściła się na minimalnej ich ilości. Dla przykładu fototapeta o wymiarze 240 x 280 cm, zostanie dostarczona w dwóch brytach o szerokości 120 cm i wysokości 280 cm. Materiał do montażu dostarczamy z zapasem w postaci zakładki na brytach po 3cm oraz dodatkowo po 5cm zarówno z góry jak i dołu fototapety. Jeśli mają Państwo nietypowe wymagania np. niestandardowy wymiar ścian – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

17. Czy fototapeta jest odporna na wilgoć i czy można ją zastosować np. w łazience?

Oferowane przez nas fototapety zgodnie z wcześniejszymi informacjami są odporne na wilgoć, gdzie mamy na myśli zmywanie przy użyciu niewielkiej ilości wody. Stosowanie fototapet w łazience, gdzie mamy do czynienia ze zwiększoną wilgotnością jest możliwe, jednakże należy pamiętać o odpowiedniej chemii do montażu. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy system fototapet do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności. W przypadku zainteresowania takim rozwiązaniem prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi Klienta.