Barokowy

Słowa kluczowe

Dodatkowe słowa kluczowe oddzielone spacją

Wymiary (cm)

Typ wzoru

Orientacja

Kategoria

Błąd pobierania kategorii Shutterstock. Spróbuj ponownie

Kolor

Brak lub nie można załadować produktów z wybranej kategorii. Spróbuj ponownie.

Barok – nazwa tej epoki pochodzi od portugalskiego określenia oznaczającego perłę o nieregularnych kształtach. Fototapety barokowe to piękno przedstawione w niestandardowej formie. Wprowadzają do wnętrza elementy luksusu i aurę tajemniczości.

Powstanie stylu barokowego

Epoka baroku nie była ani spokojna, ani uporządkowana. Renesansowe idee i wiara w człowieka zderzyły się z brutalną rzeczywistością wojen i konfliktów. Człowiek odwrócił się od racjonalnego humanizmu w stronę mistyki. Dlatego nawet fototapety w stylu barokowym mają w sobie coś niepokojącego. To właśnie sprawia, że tak bardzo fascynują i pobudzają naszą wyobraźnię.

Szlachetne kolory

Kolorystyka fototapet barokowych jest wyjątkowa. Bazuje na kolorach uznawanych za arystokratyczne, takich jak złoto, srebro, purpura, błękit, szkarłat lub czysta biel. W niektórych fototapetach styl barokowy nabiera odrobiny nowoczesności. Do takich pomysłów stosuje się inne żywe kolory, które łączy się ze sobą w kontrastujących zestawieniach. Ściana zyskuje unikatową, oryginalną ozdobę.

Bogata ornamentyka

Charakterystycznym dla epoki baroku jest bogactwo zdobień. Misternie opracowane detale układają się w fantastyczne wzory, które zdają się nie mieć końca. Cechuje je fantazyjność i nieregularność. Wśród nich przeważają motywy kwiatowe.

Jedną z inspiracji dla barokowych fototapet jest adamaszek. Niegdyś była to jedna z najbardziej ekskluzywnych tkanin na świecie. Dzisiaj adamaszek to również rodzaj misternego wzoru w odważnych kolorach.

Ozdoba, która przyćmi wszystko inne

Dzięki fantazyjnym, giętkim liniom, styl barokowy wprowadza do wnętrza dynamikę. Mimo wielu detali wnętrze zachowuje swoją przestronność. Jednak należy pamiętać, że fototapety barokowe dominują nad estetyką całego pokoju. To właśnie im musimy podporządkować pozostałe elementy aranżacji. Dlatego fototapety barokowe powinniśmy wybrać jako pierwszy element do pokoju aranżowanego od podstaw.

Do luksusowych i nowoczesnych aranżacji

Fototapeta barokowa może śmiało wkroczyć na salony, choć pasuje również do jadalni, sypialni czy gabinetu. Te ozdoby świetnie sprawdzą się we wnętrzach, które mają być luksusowe i eleganckie. Wprowadzą do nich atmosferę przepychu. Barokowe fototapety to również ciekawy akcent w nowoczesnych aranżacjach, którym chcemy dodać oryginalności.

Nasze barokowe fototapety

Kolekcję naszych fototapet stworzyliśmy w taki sposób, aby każdy klient znalazł wśród nich motyw idealny do aranżowanej przestrzeni. Wybór barokowych fototapet jest tak bogaty jak ich ornamentyka – z pewną znajdziesz wśród nich ten jeden, wyjątkowy wzór.