Art Déco

Słowa kluczowe

Dodatkowe słowa kluczowe oddzielone spacją

Wymiary (cm)

Typ wzoru

Orientacja

Kategoria

Błąd pobierania kategorii Shutterstock. Spróbuj ponownie

Kolor

Brak lub nie można załadować produktów z wybranej kategorii. Spróbuj ponownie.

Art déco to kierunek w sztuce powstały na początku XX wieku. Jego twórcy od początku stawiali na połączenie tradycji z nowoczesnością. Nasze fototapety w stylu art déco są oparte na prostych formach i zdecydowanych kolorach. Przypadną do gustu tym, którzy kochają porządek z odrobiną blichtru.

Jak narodził się styl art déco?

Powstanie art déco zbiegło się w czasie z pojawieniem się pierwszych awangardowych nurtów. Był to również okres kwitnącego przemysłu i rosnącej ilości produktów, które potrzebowały nowej estetyki. Art déco miało być odpowiedzią właśnie na tę potrzebę. Tak się jednak nie stało. Choć styl stworzono z myślą o produktach masowych, to paradoksalnie do wyrobów art déco stosowano drogie materiały, a także przykładano uwagę do detalu. Dzisiaj fototapety w stylu art déco to przemyślane, proste formy zaprezentowane w elegancki sposób.

Czym jest dzisiaj art déco?

Fototapety w stylu art déco stanowią pochwałę geometrycznego porządku w artystycznym wydaniu. Art déco przemawia do osób lubiących regularną przestrzeń, w której występują mocne kolory. Cały nurt cechuje się żywą, bogatą kolorystyką, dzięki nim cała aranżacja nabiera charakteru. W minimalistycznych projektach paleta kolorów jest nieco ograniczona – dzięki temu możesz dopasować fototapetę do bardziej stonowanych aranżacji.

Porządek jak od linijki

W fototapetach w stylu art déco królują harmonijne kształty. W ten sposób uporządkujesz przestrzeń wokół siebie. Symetria i dyscyplina – w tych słowach można podsumować formę w art déco. Z kolei kolorystyka jest bardzo charakterystyczna. Nawiązuje do szlachetnego wykończenia produktów, w których stosowano egzotyczne drzewa, kość słoniową i złocenia. Art déco lubi bardzo stylowe połączenia kolorystyczne jak na przykład czerń ze złotem. Z drugiej strony art déco było inspirowane fowizmem, w którym dominują nasycone, kontrastujące ze sobą kolory.

Jeśli chcesz dodać perfekcji

W stylu art déco liczy się detal. To nie jest sztuka przypadkowa, lecz dopracowana w najmniejszym calu. Udana aranżacja w stylu art déco stanowi wyzwanie, ponieważ należy zadbać o każdy szczegół, również podczas wybierania mebli, dodatków i oświetlenia. Efekt jest jednak wart wysiłków, ponieważ aranżacje w stylu art déco są szykowne, pełne elegancji i porządku. Przebywanie w takich wnętrzach to prawdziwa uczta dla oczu.

Różnorodne możliwości wyboru

Oferujemy wiele fototapet w stylu art déco. Tym samym nasi klienci mają szeroki wybór – mogą swobodnie wybrać ten motyw art déco, który najlepiej pasuje do danej przestrzeni.